ابزار برقی چیست؟

ابزار برقی چیست؟

 

ابزار برقی چیست؟

 

در دنیایی اطراف ما انواع و اقسام ابزار آلات دیده می شود که هر کدام با استفاده از نیروی خاص کاری را انجام می دهند . مثلا ابزار دستی با استفاده از قدرت دست به حرکت در می آیند و ابزار بادی با استفاده از فشار باد . ابزار آلات برقی از پرکاربرد ترین و مهمترین گروه ابزار آلات هستند که نیروی خود را با استفاده از منبع انرژی الکتریکی بدست می آورند. کار و استفاده از این ابزار بسیار راحت است و تنها این ابزار نیازمند نیروی الکتریکی می باشند .

ابزار برقی را مانند وسایل دیگر می توان به چند گروه تقسیم کرد:

 

1-ابزار ثابت و متحرک

2-ابزار صنعتی و خانگی

 

موارد استفاده از ابزار برقی

از ابزار برقی در مکان ها و موارد مختلفی استفاده می کنند شایع ترین استفاده از این ابزار در کارهای صنعتی ، منزل وخانه ، نظافت ، برش ، سوراخکاری ، تخریب ، حفاری است . البته باید بدانید بعضی از ابزار قابلیت انجام چند کار را دارند مثلا بتن کن ها هم برای سوراخکاری و هم برای تخریب استفاده می شوند.

 

انواع ابزار برقی

این ابزار بستگی به کاری که انجام می دهند دارای نمونه های مختلفی هستند . مثلا شما برای سوراخکاری از دریل و برای برش از سنگ فرز باید استفاده کنید به طور کلی موارد زیر پر استفاده ترین ابزار هستد:

1-دریل

2-بتن کن

3-چکش تخریب

4-سنگ فرز

5-پیچ گوشتی

6-پولیش

7-سمباده

8-اره فارسی بر

ایمنی کار با ابزار

ایمنی هنگام کار

در زمان استفاده از ابزار برقی به علت اینکه این ابزار به انرژی الکتریکی متصل می باشند و همچنین بعضی از این ابزار دارای گرد و غبار ، خورده آهن و ذرات اضافه می باشند رعایت کردن نکات و موارد ایمنی بسیار مهم است . بهتر است در زمان استفاده از ابزار برقی بستگی به کاری که انجام می دهید موارد و نکات ایمنی را رعایت کنید مثلا در زمان استفاده از سنگ فرز حتما عینک و دستکش ایمنی به همراه داشته باشید .

در زمان استفاده از چکش تخریب حتما از دستکش ایمنی استفاده کنید همچنین شما در زمان کار باید نحوه استفاده از این ابزار را بلد باشید و ابزار را دور ازدسترس کودکان و افراد نا وارد قرار دهید.

 برای مطالعه بیشتر در مورد ایمنی هنگام کار با ابزارکلیک کنید.

 

مزایا و معایب

ابزار برقی مانند دیگر ابزار دارای مزایا و معایبی است که شما قبل از تهیه آن باید بدانید .

مزایا

ابزار برقی به علت اینکه با انرژی الکتریکی کار می کنند انسان را کلافه نمی کنند و باعث خستگی نمی شوند. این ابزار به راحتی قابل تعمیر و سرویس می باشند و شما می توانید به خوبی آنها را در زمان آسیب تعمیر کنید و برای خرید قطعات آن دچار مشکل نیستید. امروزه با توجه به نیاز مردم و افزایش قیمت ابزار بعضی از مکان های فروش این محصولات را به مدت پاره وقت یا به صورت اجاره در اختیار افراد قرار می دهند که باعث راحتی و انجام سریع کار آنها می گردد برای اطلاع بیشتر مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

معایب

از آنجایی که این ابزار با استفاده از نیروی برق کار می کنند شما نمی توانید در مکان های که به برق دسترسی ندارید از آنها استفاده کنید البته امروزه با ساخت ابزار شارژی این مشکل نیز بر طرف شده است.

 

گارانتی

یکی از موارد مهم هنگام خرید ابزار برقی داشتن گارانتی محصول است زیرا گارانتی نشان دهنده اصالت و سلامت کالا از طرف شرکت سازنده می باشد و باعث جلب اعتماد مشتری می شود . گارانتی این ابزار بیشتر به مدت یکسال و بالاتر ازآن می باشد که شما می توانید با دیدن این مدت و نوع شرکت به راحتی یک خرید امن داشته باشید.

چرا باید ابزار با گارانتی بخریم.

 

حرف آخر

در آخر اگر قصد خرید ابزار برقی را دارید پیشنهاد ما به شما خرید از شرکت های معتبر است که قطعات آن نیز در بازار موجود باشد تا شما برای تعمیر ابزار خود پس از مدتی دچار مشکل نشوید. ما در سایت ابزار قطعه ابزار برقی را از بهترین شرکت های موجود در ایران در اختیار شما قرار داده ایم همچنین در سایت ما تمامی قطعات این ابزار موجود است تا شما به راحتی بتوانید یک خرید امن و به صرفه را انجام دهید.

ابزار برقی دی سی ای
mojtaba
دیدگاه کاربران
23 دیدگاه
ارسال دیدگاه