تغییرات ابزار برقی در دنیای صنعت از 1957 تا کنون

انواع ابزار برقی

تاریخ ابزار برقی در دنیای صنعت

از 1957 تا کنون

 

تغییرات ابزار برقی از گذشته تا کنون به ما نشان می دهد که تکنولوژی تحت تاثیر هوش و اراده انسان تا کجا پیش رفته است.  بوش  یکی از نوآورترین تولیدکنندگان در زمینه انواع  ابزار و همچنین تغییرات ابزار برقی بوده است. توسعه ابزار برقی  از سال 1916  شروع شد و با اختراعات مداومی همراه بود که همگی در جهت سبک کردن و استفاده آسان تر از ابزار بودند. یکی دیگر از روش های کلیدی که برای بهبود ابزار برقی  انجام شده است، تغییر در ایمنی آن بوده است. قبل از دهه 1930  ابزارهای برقی اغلب در محفظه های فلزی ریختگری  قرار می گرفتند که آسیب های زیادی به آنها می رسید. با آزمایش های مختلفی که در سال 1957 روی مواد مختلف انجام شد، برای اولین بار ابزار برقی  با پوشش پلاستیکی توسط شرکت بوش ساخته شدند. این کار  باعث شد که ابزارهای برقی شکلی ایمن تر پیدا کنند و کاربران را از خطر برق گرفتگی محافظت شوند.

تغییرات ابزار برقی  و اکتشافات فضایی دهه 1960

در سال 1961 بلک اند دکر اولین ابزار برقی بی سیم را طراحی و تولید کرد. انرژی این مته توسط یک باتری نیکل کادمیوم قابل شارژ تامین می شد. 2 سال بعد شرکت مارتین ماریتا برای طراحی ابزارهای برنامه اکتشافات  فضایی ناسا با بلک اند دکر قرار داد بست. بلک اند دکر با ناسا همکاری کرد تا مجموعه ای از ابزارهای سبک تر را بسازد که می توانست در محیط های گرانش  صفر استفاده شود و در فضا و ماه مورد استفاده قرار بگیرد.

دریل قدیمی

 

 تغییرات ابزار برقی در دهه 1970 و بعد از آن

در دهه 1970 و پس از آن، اصول تولید ابزارهای برقی تغییرات چندانی نداشته است. فناوری و توسعه مدرن در باتری ها منجر به سبک تر، قوی تر، ایمن تر و  کاربری آسان تر ابزارها شده است. به عنوان مثال  ابراز حرفه ای  که در سال 1984 معرفی شده است شامل اولین چکش های چرخشی قابل شارژ  در جهان بود. اولین چکش دو کیلویی بی سیم  که بدون نیاز به برق شهری کار می کرد در این دوره اختراع شد. امروزه ما از ابزارهای برقی به عنوان بخشی از زندگی روزمره خود چه در خانه و چه در محل کار استفاده می کنیم و بدون آنها انجام کار به سادگی امکانپذیر  نخواهد بود. آنها امروزه یک بخش کلیدی روزمره از کیت ابزار درخانه هستند. توانایی استفاده از ابزار توسط انسان به برتری او نسبت به حیوانات در نظر گرفته می شود. انسانها با این ابزار توانستند دنیای  خود را تغییر دهند. در حالیکه حیوانات برای پیشبرد زندگی خود از اشیاء و ابزار ابتدائی استفاده می کنند. تغییرات ابزار برقی نشان دهنده  این است که ساخت ابزار و استفاده و ارتقاء آنها برای ساخت اشیاء سفارشی یک توانایی خاص مربوط به انسان است. انسان با درک این موضوع توانسته است در سفر به دیگر سیارات  وحرکت با سرعت زیاد به ابتدائی ترین نوع  حیات در جهان دست پیدا کند. زندگی با ماشین های بهبود یافته  یک دستاورد بسیار ارزشمند برای انسان بوده است.

 

ابزار رونیکس

رونیکس وجایگاه آن در تغییرات ابزار برقی

در سال 2005 رونیکس یک برند بین المللی فعال در صنعت ابزار و تجهیزات  مرتبط  با آن بوده است. از سال 2005، رونیکس به یک شرکت و یک برند بین المللی تبدیل شده است که متخصص در تولید طیف گسترده ای از ابزارهای حرفه ای  است. در حال حاضر این شرکت دارای  دفاتر بزرگی در اروپا(آلمان) و چین است. در طول 15  سال گذشته، رونیکس بیش از 2000 نوع ابزار مختلف را توسعه داده است که همه با عشق و علاقه با استانداردهای بی عیب و نقص در سطح جهانی ساخته شده اند. ابزارهای رونیکس در تغییرات ابزار برقی  جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند.  

mojtaba
ارسال دیدگاه