دریل ضربه ای شارژی چگونه کار می کند؟

دریل شاژی

دریل ضربه ای شارژی

دریل ضربه ای شارژی شاید برای تازه کاران یک ابزار برقی ترسناک به حساب بیایید. اما نگران نباشید با استفاده درست از این ابزار و رعایت نکات ایمنی خطری شما را تهدید نخواهد کرد. در ادامه  یک راهنمای کامل برای استفاده از این نمونه از ابزار به شما ارائه می شود. در راهنمای استفاده از دریل ضربه ای شارژی  موارد مهمی از جمله روش کار با این دستگاه و نکات کلیدی کار با این بازار به شما نشان داده خواهد شد.

اما دریل ضربه ای شارژی برای چه کاری مناسب است؟ از این ابزار می توانیم برای سوراخ کردن فلز، پلاستیک، چوب و سنگ و همچنین پیچ های که با پیچ گوشتی سفت می شوند استفاده کرد. یک مته شارژی، مانند هر تجهیزات برق بی سیم دیگر، مزایای بسیاری دارد.  هیچ کابلی وجود نخواهد داشت که روی آن بیفتد و سیم های داخلی  آن مشکلی برای فعالیت دستگاه ایجاد نمی کند. دردسر گیر کردن سیم های شارژ در موقعیت غیر عادی برای آن وجود ندارد. یکی دیگر از مزایایی که نسبت مته معمولی دارد این است که دریل ضربه ای شارژی متعادل تر است. کار با یک دست به راحتی با آن امکان پذیر است، در حالی که کار با یک دست با مته ها به دلیل سنگین بودن آنها مشکل است.

 

 •  
دریل شارژی

روش کار دریل ضربه ای شارژی چگونه است؟

برای یادگیری روش استفاده از دریل شارژی، یک اسلاعات کلی وجود دارد که باید بدانید. چاک دستی در مته های شارژی معمولا 8/3 اینچ(10 میلی متر) یا 2/1 اینچ(13 میلی متر) است. مته های ترکیبی از حرکت چرخشی استفاده می کنند که سوراخ کردن را در سنگ تراشی آسان می کند. ولتاژ باتری در دریل های  بی سیم از 10.8 تا 36 ولت است. برای حفاری  سوراخ هایی با قطر بزرگتر ، ولتاژ بیشتر و گشتاور بیشتر نیاز است که این عوامل باعث سنگین تر شدن ابزار می شود. بهترین نمونه از این دریل ضربه ای شارژی با مشخصات کارآمد و وزن مناسب  دریل شارژی 14.4 یا 18 ولت است.

تنظیمات گشتاور در دریل های شارژی وجود دارد. هنگامی که یک نیروی پیچشی یا گشتاور از پیش تعیین شده  به یک پیچ داده می شود، چاک حرکت می کند و از وارد شدن پیچ به داخل چوب جلوگیری می کند.

موارد مهمی که  باید در زمان استفاده از این دریل ها در نظر داشته باشید عبارتند از:

دریل های شارژی مانند مته های سیمی ممکن است دارای تنطیمات کم وسرعت بالا باشند. یک گیربکس سرعت را کنترل می کند و انتخاب تنظیم سرعت کمتر در دریل ضربه ای شارژی گشتاور بیشتری را برای سوراخ کردن حفره هایی با قطر بزرگتر فراهم می کند. در صورت نیاز به استفاده از مته برای  راه اندازی پیچ هایی برای تثبیت روکش فلزی به فلز یا چوب  می توانید مدل هایی از این ابزاربا حداکثر گشتاور 55 نیوتن بر متر انتخاب کنید.

 بهترین نمونه از دریل هایی که افراد مبتدی می توانند از آنها استفاده کنند.

نمونه های متنوعی از انواع دریل ضربه ای شارژی وجود دارد که افراد مبتدی می توانند از آنها استفاده کنند. اطلاع از روش استفاده زمانی که ابزار مناسبی نداشته باشید بی معنی است. در حال حاضر دریل های شارژی زیادی در بازار وجود دارد که  تعیین می کنند که کدام یک برای افراد مبتدی بهتر است. ما با ارائه  و معرفی بهترین دریل های شارژی برای مشتریان راه انتخاب آنها را هموار می کنیم. برترین دریل های شارژی موجود در بازار که  بای مشتریان ایده آل است عبارتند از :

 • بوش PSB 1800

 •  

بوش PSB 1800 یکی از بهترین دریل های بی سیم موجود در بازار است.  قیمت مناسب  این ابزار کمک می کند تا رویای استفاده از یک ابزار مناسب به حقیقت بپبوندد. این نمونه از دریل ضربه ای شارژی ترکیبی   عملکرد ساده ای دارد.فقط با فشار یک دکمه مته بیه کار را انجام می دهد. 20 عملکرد از پیش برنامه ریزی شده  برای کمک به شما در انجام کارهیا مختلف مانند ساخت مبلمان یا آویزان کردن آثار هنری دارد. یک چاک بدون کلید و قفل خودکار برای آسان کردن قطعات تعویض شده دارد. از یک چراغ کار یکپارچه برخوردار است که به شکل خودکار روشن می شود تا بتوانید  پیچ خود را قبل از سوراخ کردن آن در یک ردیف قرار دهید. همچنین با همان باتری بوش به راحتی کار می کند.

 

مشخصات ابزارهای شارژی DeWalt

 • دریل شارژی DeWalt DCD796P1 یا دریل DeWalt DCD796

این نمونه از ابزار یک دریل شارژی چکشی همه کاره است که می تواند هر کاری را انجام دهد. شامل یک باتری بزرگ 5 آمپر ساعتی برای زمان کار طولانی است. در صورت لزوم می توانیم از یک باتری کوچکتر برای کاهش وزن استفاده کنیم. باتری در 75 دقیقه شارژ می شود و فناوری باتری قدرت را بهینه می کند تا به شما کمک کند کارهای بیشتری را در زمان کمتر انجام دهید. دریل ضربه ای شارژی از دریل ای با 13 تنظیم برای گشتاور مختلف برخوردار است و می تواند فولاد، سنگ و چوب را سوراخ کند.

 •  
شارژی دی والت

مهمترین مشخصات تجهیزات برقی رونیکس

دارای یک چاک تمام فلزی  تکه تکه با کیفیت  بالا است که می تواند مته هایی با قطر 1.5 میلی متر تا 13 میلی متر را درخود نگه دارد. برای کار در سطح فولادی مته 13 میلی متر و برای کار بنایی مته 13 میلی متر و برای کار در چوب مته 40 میلی متر را در خود جای دارد. یکی دیگر از  ویژگی های این دریل ضربه ای شارژی  برخورداری از سه حالت نور کار LED است. اگر در مکانی با نور طبیعی کم کار می کنید این مزیت برای شما بسیار کارآمد خواهد بود.

-دریل شارژی رونیکس8612N, 12 ولت، 1500 دور در دقیقه

پیچ کردن یک موتور ضد آب با مقاومت بالا اجازه کار در شرایط مرطوب را به شما می دهد. گشتاوری که بر حسب نیوتن متر(Nm) اندازه گیری می شود، نیرویی است که باعث چرخش یک جسم می شود. بهترین سنجش برای مشاهده قدرت دریل ضربه ای شارژی بررسی همین عدد است که نشان می دهد نیروی پیچشی بیشتری وارد شده است. با ارائه گشتاور 25 نیوتن متری دردریل شما در زمان سوراخ کردن و پیچاندن پیچ در سطوحی مانند چوب با حداکثر ظرفیت سوراخ کاری 25 میلی متر، پلاستیک یا فلز هیچ مشکلی نخواهد داشت.

18 تنظیم پیچ کردن کارآمد و دقیق در دسترس شما قرار دارد که آسیب بست را کاهش می دهد. عملکرد  2 سرعه مناسب برای برنامه های پر سرعت و پرقدرت  به موتور کمک می کند تا کارآمد کار کند.

 •  

مراحل کار با ابزار

روش استفاده از دریل ضربه ای شارژی را بررسی کنید تا به راحتی آن را کنترل کنید.

 • ماشه دریل روی دست در زیر بدنه آن قرار دارد. یک دکمه دایره ای کوچک، قفل ماشه در نزدیکی ماشه قرار دارد. مته را وارونه بچرخانید و اهرم جهت را روی بدنه دریل درست در جلوی ماشه  پیدا کنید .  این اهرم را تا حرف f جلو ببرید.
 • از مجموعه مته ، یک مته را انتخاب کنید، برای بستن چاک در اطراف مته قسمت بیرونی چاک را بگیرید و به آرامی فشار دهید.
 • برای قفل مردن دریل ردر یک چاک کلید دار، پین تراز کلید چاک را در یکی از سه سوراخ روی چاک قرار دهید و کلید چاک را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. برای قفل کردن دریل در چاک شارژی  قسمت بیرونی چاک را محکم بگیرید و ماشه رافشار دهید.
 • الوار 2 در 4 را در گیره قرار دهید و آن را محکم کنید.
 • نوک ته را در حالی که عینک ایمنی خود را دارید روی چوب قرار دهید و به آرامی ماشه دریل را فشرده کنید.
 • برای بیرون کشیدن دریل از چوب، ماشه را فشار داده و اهرم جهت R را برعکس کنید.
 • قبل و بعد از هر بار استفاده، دربل را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ یک از کنترل ها یا اجزای آن در حین استفاده آسیب ندیده اند.

روش صحیح کار با ابزار

چگونه دریل را قفل کنیم و روش هایی برای نگهداری باتری های شارژی

در ادامه راهنمای گام به گام و روش انجام کار آمده است.

 • در چاک دریل، دریل را قرار دهید.

فقط از دستان خود برای سفت کردن چاک مته استفاده کنید. چند بار با احتیاط کلیک کنید. تا زمانی که یک کلیک را نشنیده اید و احساس کنید که دستگاه قطعه در محل درست خود قرار گرفته است.

به محض اینکه در دریل ضربه ای شارژی متوجه افت شدید باتری شدید، باتری های دریل شارژی در صورتی که تا 70 درصد شارژ شوند. حتی باتری های NiCd که دارای اثر حافظه هستند باید هر ماه تخلیه شوند تا حافظه شارژ خود را حفظ کنند.

 • باتری باید به شکل منظم استفاده شود.

وقتی از ابزار خود استفاده نمی کنید، عمر باتری کاهش پیدا می کند. بنابراین  آنها را در حال استفاده نگه دارید. اگر هر چند وقت یک بار از یک ابزار استفاده می کنید. ممکن است بخواهید به سراغ یک مدل پلاگین  بروید تا قبل از شروع کار خود برای شارژ مجدد دریل ضربه ای شارژی از آن استفاده کنید.

 • زمانی که باتری به طور کامل شارژ می شود اکثر آنها دارای نشانه ای هستند که به شما اطلاع می دهد.
 • باتری ها ابزار بی سیم را در محیط خشک و تحت کنترل آب و هوا نگهداری کنید.
 • باتری های ابزار بی سیم اگر در یک منطقه خشک و تحت کنترل آب و هوا نگهداری شوند طول عمر بیشتری دارند.
 • باتری ها نیاز به نگهداری در فریزر ندارند.

اگر قصد خرید این دریل را دارید بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید .

دریل ضربه ای شارژی چگونه کار می کند

 

 •  
باتری دریل شارژي

باتری ابزار شارژی

 

نگهداری ایمن باتری های قابل شارژ

 • باتری دریل ضربه ای شارژی خود را در مکان ایمن قرار دهید.

برای این کار باتری را در کیف اصلی ابزار یا یک کیسه پددار  ایمن نگه دارید. برای جلوگیری از اتصال کوتاه و محافظت از پایانه ها در برابر آسیب یا رطوبت، از پوشش پلاستیکی همراه باتری خود استفاده کنید.

 • یک باتری پشتیبان در دسترس داشته باشید.

ایده خوبی است که یک باتری دوم برای ابزار  شارژی خود آماده به کار داشته باشید تا بتوانید در میانه پروژه  از کار خارج شوید.

با انجام کارهای زیر از باتری محافظت کنید:

 • باتری ابزار خود را چک کنید تا دچار آسیب یا ترک نشده باشد.
 • تنظیمات دریل ضربه ای شارژی خود را تغییر دهید.
mojtaba
ارسال دیدگاه