تعدادی از ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان

ساختمان سازی

8 تا از ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان چیست؟

ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان متفاوت می باشند و کاربرد هر کدام از آنها برای موارد خاص می باشد . گاهی اوقات به این فکر می کنید تا بخشی را به فضای خانه و حیاط خود اضافه کنید اما برای این کار حتما باید ابزارهای مناسب را شناسایی کنید تا در آینده به مشکل خاصی برخورد نکنید . حتی ماهرترین سازندگان نیز بدون ابزار خود کاری از دستشان بر نمی آید . به عهده گرفتن یک پروژه ساخت اسکلت بخش جدیدی از ساختمان می تواند ترسناک باشد . ساخت این فضا اگر کمتر از هزینه استخدام  شخص نباشد ، انجام دادن آن بدون آگاهی کار خظرناکی است و به از دست رفتن سرمایه شما می انجامد . حتی ماهر ترین سازندگان نیز بدون ابزار خود هیچ چیز نیستند . با راهنمایی های مناسب پس از شناخت ابزار مناسب می توانید به ساخت و ساز بپردازید . در زیر 8 تا از ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان که برای ساخت عرشه وجود دارد که باید در زمان شروع برنامه ریزی برای اندازه گیری ، برش و میخ زدن در کارگاه خود داشته باشید.

اجاره ابزار

 مهمترین ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان

یکی از مهمترین مواردی که هنگام ساخت اسکلت ساختمان باید به آن توجه کرد این است که قبل از ساخت اسکلت باید  اندازه گیری، تسطیح، علامت گذاری و برنامه ریزی بیشتری انجام دهید . اینها ابزاری هستند که شما برای ایجاد پایه ای محکم در بقیه مراحل ساخت به آن نیاز دارید.

شما باید در زمان استفاده از این ابزار از حوادث احتمالی جلوگیری کنید . برای فهمیدن این حوادث و جلوگیری از آن بسیار خوب است که مقاله زیر را بخوانید .

جلوگیری از حوادث کار با ابزار

1- نوار اندازه گیری بلند

در هنگام ساخت اسکلت یکی از ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان متر  اندازه گیری است که به شما نشان می دهد چه قطعات با چه اندازه هایی متناسب با طرح خود باید داشته باشید . ابتدا برای اندازه گیری اندازه کلی قاب یا اسکلت ساختمان را باید در نظر بگیرید ، تا بتوانید بخش های مختلف را علامتگذاری کنید . اگر در حال ساخت یک عرشه به عرض 15 فوت هستید و تکه های چوب شما 6 فوت طول دارد ، باید قبل از اینکه  اندازه آنها را ببرید، دقیقا 5 فوت را اندازه بگیرید چون در غیر این صورت در آخر با تخته های آویزان در کنار و یا ظاهری ناهموار روبرو خواهید شد.

فهرست مطالب

1- نوار اندازه گیری بلند

در هنگام ساخت اسکلت یکی از ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان متر  اندازه گیری است که به شما نشان می دهد چه قطعات با چه اندازه هایی متناسب با طرح خود باید داشته باشید . ابتدا برای اندازه گیری اندازه کلی قاب یا اسکلت ساختمان را باید در نظر بگیرید ، تا بتوانید بخش های مختلف را علامتگذاری کنید . اگر در حال ساخت یک عرشه به عرض 15 فوت هستید و تکه های چوب شما 6 فوت طول دارد ، باید قبل از اینکه  اندازه آنها را ببرید، دقیقا 5 فوت را اندازه بگیرید چون در غیر این صورت در آخر با تخته های آویزان در کنار و یا ظاهری ناهموار روبرو خواهید شد.

متر

2- سطح نجاری مورد مهمی از ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان

هیچ کس نمی خواهد که روی سطح یا عرشه ای که ناهموار است راه برود و از طرفی دیگر این شرایط خطرناک است . سطوح نجاری به شما این امکان را می دهند که  اطمینان پیدا کنید می توانید به یک سطح صاف برسید . قاب بندی ها و تخته های نصب شده  در نتیجه نهایی  همه مواردی است که شما با سطوح نجاری به دست می آورید. اگر به نظر رسید که چیزی ناهموار است می توانید از ابزارهای مناسب استفاده کنید و قبل از اینکه خیلی دیر شود نقص ها را برطرف کنید .

3- آستر گچ

وقتی اندازه همه چیز را در اختیار داشتید و از تراز بودن آن اطمینان پیدا کردید ، آخرین بخش ساخت دقیق اطمینان از این است که خطوط اندازه گیری شده برای ساخت روی مسیر مستقیم قرار دارد . هنگام کار با ابزار دستی ، نصاب ایجاد برش می خواهید باید از ابزار راهنمای مناسب  استفاده کنید . آستر گچ ابزاری است که از رشته ای با روکش گچ استفاده می کند که آن را روی چیزی می بندید تا یک خط  مستقیم داشته باشید . این به شما نشان می دهد که کجا را برش دهید یا جایی که باید برش داده شود راحت تر علامتگذاری کنید که بهتر از استفاده از دست و یا لبه چیزی می باشد .

4- مداد یا گچ برای علامت گذاری یکی از ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان

این یک مورد اساسی است ، اگر شروع به اندازه گیری کنید و راه و  وسیله ای  برای علامت گذاری آن نداشته باشیم. از مواردی که می توانید به عنوان نشانگرهای ماندگار از آن ها استفاده کنید . مداد و گچ هر دو از موارد کاربردی مهمی هستند که در نشانه گذاری های در بسیاری از کارها به کار می آیند .

ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان  

هنگامی که تمام ابزارهای برنامه ریزی خود را آماده کردید ، می توانید از آنها برای صاف و مرتب نگه داشتن کار هنگام در شروع کار استفاده کنید . ابزار دقیق  و مورد نیاز شما به مشخصات کار شما بستگی دارد . می توانید دو بار اندازه بگیرید و یک بار ببرید . سعی کنید از ابزارهای همه کاره استفاده نکنید چون محاسبات شما را دچار مشکل می کند.

5- اره چرخشی و دورانی

زمانی  که با چوب کار می کنید خیلی مهم است که  از اره مناسب استفاده کنید تا برش های شما کامل و بدون نقص باشند. در صورت استفاده  از چوب برای کف می توانید علاوه بر برش مستقیم به اندازه صحیح قطعات چوب باید برش های 45 درجه نیز داشته باشید تا برای ستون ها و قاب ها و لبه های عرضه و سطح کار خود بتوانید از چوب هایی با طرح های پیچیده استفاده کنید . فارسی بر یک اره چرخشی است که به شما امکان می دهد یک قطعه را دقیقا برای یک میز مدور برش دهید . با استفاده از آن می توانید انواع برش های پیشرفته  را که به شما امکان ایجاد الگوهای خلاقانه می دهد ایجاد کنید . همچنین می توانید برش های مستقیم را به خوبی اره رومیزی انجام دهید اما به شکلی دقیق تر و مرتب تر این کار انجام می شود .

6- کمپرسور هوا و منگنه از ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان که بسیار کاربردی هستند .

اسکلت یک ساختمان قسمتهای زیادی دارد که دستگاه منگنه و کمپرسور هوای فشرده می تواند در انجام سریع بسیاری از کارهای آن تاثیرگذار باشد . اگر ترجیح می دهید که برای محکم کردن تخته های خود از میخ روی پیچ استفاده کنید . می توانید با منگنه های مخصوص عرشه و تخته ها را محکم کنید.

7- دریل شارژی

اگر از منگنه مخصوص به عنوان یکی از ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان استفاده نمی کنید ، می توانید از یک مته شارژی و بی سیم استفاده کنید . برای قطعه هایی که باید از روش ایمنی برای وصل کردن بخش های مختلف اسکلت ساختمان استفاده کنیم می توانیم از مته بی سیم استفاده کنیم . بسیاری از قطعات قاب نیز می تواند پیچ شوند. از مزیت های  استفاده از دریل های شارژی سرعت کار بالای این تجهیزات می باشد . اگر مجبور بودید یکی از دو مورد را انتخاب کنید دریل شارژی گزینه مناسب تری برای انجام یک پروژه بزرگ خواهد بود.

8- چکش قاب بندی

 اگر قاب بندی داشته باشید یک چکش قاب می تواند کمک شما باشد . می توانید از این چکش ها به جای  منگنه در قاب ها و تیرچه ها استفاده کنید . باید مراقب باشید که این چکش را برای مواد نرم تری استفاده نکنید .

با مجموعه ای از ابزارهای متناسب طراحی و در اختیار داشتن دانش فنی می توانید اسکلت ساختمان را به شکلی مناسب بسازید . به خاطر داشته باشید که ساخت هر اسکلت ساختمان نیاز به ابزار ویژه ای دارد و این ابزارها تقریبا برای هر پروژه ای می توانند استفاده شوند.  توصیه های افراد آگاه را برای تهیه ابزارهای ساخت اسکلت ساختمان مورد توجه قرار دهید .   

mojtaba
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه