مهمترین نکات در انتخاب دریل شارژی ضربه ای

دریل شارژی

مهمترین نکات در انتخاب دریل شارژی ضربه ای

انتخاب دریل شارژی یک کار تخصصی و ویژه است که باید با توجه به کاربری تجهیزات و نیازهایی که مخاطب برای انجام پروژه ها دارد صورت پذیرد. ما تمام ویژگی ها و گزینه های کلیدی را که برای انتخاب مته های ضربه ای بدون سیم نیاز داریم بررسی می کنیم. در انتخاب دریل شارژی تمام مشخصات آن را مورد بررسی و توجه قرار می دهیم تا به  یک راهنمای خاص و درست دست پیدا کنیم. کافی است از یک راهنمای خرید معتبر برای انتخاب دریل مورد نظر خود استفاده کنید.

 

شارژی ضربه ای

ویژگی هایی که در انتخاب دریل شارژی تاثیرگذار است

    1- اندازه  چاک

اندازه چاکی که برای مته های ضربه ای در نظر گرفته می شود یک روش مهم تشخیص نمونه های مختلف دریل شارژی می باشد. شاید فکر کنید که اندازه باک بزرگتر گزینه های بیشتری در مورد بیت هایی که        می توانید با دریل شارژی ضربه ای خود استفاده کنید در اختیار شما قرار می دهد. اکثر این دریل ها دارای اندازه چاک بین 12 تا 14 اینچ هستند و در بیشتر موارد، اندازه چاک 12 اینچی در انتخاب دریل شارژی ارجحیت دارد. ممکن است بدون هیچ مشکلی با هر دو مدل بیت و درایور کوچک و بزرگ این اندازه چاک استفاده شود.

2- ولتاژ باتری

وقتی در مورد  دریل های شارژی و انتخاب دریل شارژی  صحبت می شود به این معنی است که برای کارکردن به پریز برق نیازی  نداریم. با این حال، از آنجایی که موتورهای آنها برای کارکردن به برق نیاز دارند، این تامین انرژی توسط باتری انجام می شود تا بتوانند در حالت بی سیم کار کنند.

باتری دریل  و دریل های ضربه ای  باید به اندازه ای قوی باشند که بتوانند موتور را تغذیه کنند. همچنین به شما این امکان را بدهد که مهره ها و پیچ ها بپیچید. این باتری ها  معمولا 18 تا 20 ولت می باشند و یک دریل ضربه ای بی سیم با باتری 20 ولت یک انتخاب دریل شارژی مناسب است.

 

 

شارژی ضربه ای

باتری و مشخصاتی که در انتخاب تاثیرگذار است

– عمر باتری

عمر باتری دریل ضربه ای شارژی شما یکی دیگر از عوامل کلیدی است که باید برای انتخاب دریل شارژی در نظر گرفت. این بخش به سادگی حداکثر مدت زمانی را که  می توانیم از ابزارمان استفاده کنیم نشان می دهد. علیرغم این واقعیت که اکثر باتری های بی سیم ضربه ای  شارژی به راحتی  تعویض می شوند. باید باتری هایی  انتخاب شود که  عمر طولانی تری دارند.

این  مساله به شما امکان می دهد تا بدون تعویض باتری برای مدت طولانی از دریل شارژی خود استفاده کنید. در  انتخاب دریل شارژی بی سیم بیشتر دریل هایی با عمر بینAH 1.5 تا Ah2.0  تعیین می شوند، که  باتری Ah 2.0  طول عمر بالاتری دارد.

– سرعت موتور

پس از بررسی قدرت باتری یک دریل ضربه ای شارژی  باید مطمئن شوید که یک موتور قوی دارید. پیچ کردن مهره ها در اندازه های مختلف به یک موتور قوی نیاز دارد. ساده ترین روشی که برای تعیین توان موتور انجام می شود  بررسی سرعت موتور است. سرعت موتور دریل ضربه ای شارژی  مانند سایر ابزارهای برقی بر حسب دور در دقیقه اندازه گیری می شود.

درایورهای ضربه ای شارژی مانند سایر ابزارهای برقی دارای سرعت موتور 2000 یا 2500 دور در دقیقه       می باشند. و مشخص است که انتخاب دریل شارژی با سرعت 2500 RPM بهتر است.

– اندازه و وزن

یکی از بهترین ویژگی های دریل های ضربه ای  این است که می توانیم از آنها در حال حرکت بدون ایجاد مشکل استفاده کرد. با این حال، باید اندازه و وزن درایور ضربه ای شارژی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که می توانید بدون مشکل از آن استفاده کنید. یک دریل ضربه ای  با اندازه متوسط به راحتی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در صورت عدم استفاده فضای کمتری را در جعبه ابزار یا گاراژ اشغال می کند.

نکته قابل توجه در انتخاب دریل شارژی وزن آن است . دریل ضربه ای شارژی سبک است و ممکن است برای مدت طولانی بدون ایجاد خستگی برای کاربر از آن استفاده شود. حمل و نقل این تجهیزات نیز آسان تر   می باشد.

آیا تجهیزات جانبی در انتخاب ابزار برقی تاثیرگذار است

– تجهیزات جانبی

چند گزینه جایگزین برای دریل های شارژی وجود دارد. بسیاری از قطعات و لوازم جانبی آن ها کمک می کنند تا تجربه کلی شما افزایش پیدا کند.کیسه های حمل باتری، کیت های شارژ، بیت های دستگاه و دیگر لوازم جانبی  همه  در دسترس هستند. در حالی که این عوامل تاثیر مستقیمی بر عملکرد محرک ضربه خاص ندارند. اگر یک دریل شارژی با هر یک از وسایل اضافی همراه باشد، به این معنی است که کاربر هزینه های زیادی برای صرفه جویی خواهد کرد. این عامل باعث می شود تا انتخاب دریل شارژی مقرون به صرفه باشد.

– دوام و قابلیت اطمینان

اکثر دریل های ضربه ای بی سیم برای پیچاندن انواع مختلف مهره ها و پیچ ها استفاده می شوند. در نتیجه محرک ضربه ممکن است در طول زمان دچار سایش و پارگی قابل توجهی شود، در نتیجه باید روی یک دریل  ضربه ای سرمایه گذاری کنید که ماندگار  و قابل اعتماد است. بررسی مدت زمان تضمین ارائه شده توسط یک مته ضربه ای بی سیم خاص، ساده ترین روش برای اطمینان کافی از کیفیت آن است.

انتخاب دریل شارژی با ضمانت و دوره گارانتی دو ساله یا سه ساله عاقلانه است. با این حال، جایگزین های دیگر یا گارانتی 5 ساله و در برخی شرایط مادام العمر برای این ابزارها توسط تولیدکنندگان ارائه می شود. این نمونه از دریل های شارژی می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند.

بهترین دریل های ضربه ای شارژی  موجود، لیستی از  برترین نمونه های آنها با ویژگی ها خاص می باشد. با کمی دقت و توجه می توانید ویژگی آنها و تمام اطلاعاتی که در مورد دریل های شارژی به ان نیاز دارید را به دست بیاورید. برای مثال یکی از برترین انتخاب دریل شارژی  نمونه R86035 Gen5x 18 v است که مقرون به صرفه است. و یک انتخاب عالی برای افرادی است که بودجه کمی دارند.

این تجهیزات همانطور که از نامشان پیدا است دارای یک باتری لیتیوم یونی 18 ولت هستند. یک چاک 14 اینچی برای پیچاندن مهره ها دارند. این دریل شارژی  علیرغم قیمت پایینی  که دارد با 3 سال گارانتی برای کاربر خود کار می کند. این نوع از دریل ها دارای یک چراغ LED داخلی هستند اما باتری ندارند.

مشخصات گیره کمربند جانبی

دریل ضربه ای شارژی رونیکس 8614K، 14 ولت و 1.5 آمپر ساعت بی سیم است و از ولتاژ 14.4 ولت استفاده می کند، که ظرفیت باتری آن 1.5Ah است. این دریل  قدرتمند برای سه عملکرد اصلی حفاری، پیچ کردن و حفاری چکشی استفاده می شود. موتور ضد آب با مقاومت بالا به اپراتور اجازه می دهد در شرایط مطلوب و همچنین در شرایط خشک کار می کند. طراحی بدنه  کوچک و ارگونومیک این دستگاه  کاربران را شگفت زده کرده است.زیرا دارای یک موتور قدرتمند است.

در انتخاب دریل شارژی این نمونه از دریل ها برای کاربردهای پر سرعت و هم برای کاربردهای پر قدرت به طور هم زمان استفاده می شود. بدنه مقاوم و ضد ضربه خطر آسیب دیدن این دستگاه را در صورت افتادن یا هر نوع مشکل دیگر کاهش می دهد. این نمونه از دریل ها دارای یک چراغ LED است که به کاربر کمک می کند تا  در مکان های تاریک روشنایی مورد نیاز برای کار کردن را در اختیار داشته باشد.

دریل  قدرتمند با کارایی بالا برای سه عملکرد مته کاری، حفاری پیچی و چکشی استفاده می شود. این قدرت به کاربر اجازه می دهد تا در شرایط مرطوب به راحتی بتواند کار کند. در انتخاب دریل شارژی این نمونه، طراحی بدنه ارگونومیک سبک اما دارای  قدرت بالا از ویژگی این دریل است. عملکرد سریع، عمر طولانی و شارژ سریع 1.5Ah، باتری لیتیومی از مهمترین مشخصات این دستگاه است. تنظیمات کلاچ دستگاه کمک می کند تا دستگاه آسیب کمتری ببیند.

عملکرد مناسب برای برنامه های پر سرعت و پر قدرت، نور ال ای دی مناسب برای فعالیت در محیط های تاریک است. بدنه مقاوم با مقاومت بالا و ضد ضربه،  برخورداری از یک دستگیره لاستیکی خطر آسیب دیدن آن را کاهش می دهد. نشانگر شارژ باتری به شما این امکان را می دهد تا سطح باتری را به راحتی تشخیص دهید. انتخاب دریل شارژی  با سیستم شارژ سریع عملکرد بهینه را برای شرایط کاری سخت ارائه می دهد.

 

دریل شارژی Ryobi P237

این نمونه از دریل ها دارای باتری لیتیومی یونی 18 ولتی هستند.  هیچ باتری شارژی در این مجموعه وجود ندارد. این دریل ضربه ای شارژی دارای ویژگی های ضروری دیگری  مانند چراغ های LED داخلی، گیره تسمه و چاک بدون کلید است. همراه این تجهیزات سه سال گارانتی هم توسط شرکت انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریل های شارژی ضربه ای می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید .

دریل شارژی ضربه ای چگونه کار می کند؟

mojtaba
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه