تفاوت پیچ گوشتی شارژی و دریل در چیست ؟

دریل شارژی

تفاوت پیچ گوشتی شارژی و دریل شارژی

این دو دستگاه با هم تفاوت های گسترده ای دارند. خرید ابزار برقی هرگز تصمیم راحت و آسانی نیست، به خصوص زمانی که  ابزارهای زیادی در بازار وجود دارد که کارهای مشابه  انجام می دهند. دریل شارژی ها و پیچ گوشتی ها دو ابزاری هستند که از برخی جهات شبیه به یکدیگر هستند اما تفاوت های گسترده ای دارند. تفاوت بین این پیچ گوشتی شارژی و دریل شارژی، خرید این ابزارها را به چالش های خاصی تبدیل کرده است. انتخاب تجهیزات مناسب نه تنها برای صرفه جویی در هزینه، بلکه برای صرفه جویی در زمان نیز مهم است.

اندازه موتور و ولتاژ باتری مهم ترین تفاوت بین دریل و پیچ گوشتی های شارژی است. دریل شارژی های شارژی دارای موتورهای بزرگتر و قدرتمند تر هستند. برای کارهای سخت تر مانند مثل سوراخ کردن و مخلوط کردن رنگ استفاده می شوند. در کارهایی که نیاز به ولتاژ بالاتری در محدوده 12 ولت تا 24 ولت دارند به موتورهای کوچکتر نیاز است. در کارهای سبک تر  ابزار برقی مثل پیچ گوشتی شارژی  و دریل شارژی به باتری کوچکتر نیاز دارند.

 

این دو دست

دریل شارژی

چند تفاوت عمده پیچ گوشتی شارژی و دریل شارژی

پیچ گوشتی شارژی ، دریل ها، بیت ها و چاک هایش با دریل شارژی شارژی تفاوت های گسترده ای دارد. دریل شارژی مجهز به چاکی است که در کنار ابزار قرار دارد و برای مصارف متعددی استفاده می شود. متداول ترین کاری که با آنها    می توانید انجام دهید سوراخ کردن است. می توانید از چندین نوع دریل شارژی برای اجرای انواع کارهای خود استفاده کنید.

خود استفاده کنید.

  • تطبیق پذیری

در هنگام مقایسه پیچ گوشتی شارژی و دریل شارژی، یکی از مهمترین نکات در مورد ابزار تطبیق پذیری ابزار است. می توانید ببینید که دریل شارژی چقدر سازگارتر است. اما یک پیچ گوشتی دقیقا پیچ گوشتی است و در بسیاری از جهات بر انواع دستی آن برتری دارد. با این حال یک ابزار تک بعدی است.

  • اندازه و قابلیت حمل

کاربرد ابزار گاهی اوقات به دلیل اندازه آن بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. از آنجایی که  دستگاه دریل شارژی بزرگ و ثابت است، انواع کارهایی که می توانید با آن انجام دهید محدود است.

می توانید دریل شارژی شارژی و دریل شارژی چکشی را در دستان خود داشته باشید و نیازی به اتصال به برق نداشته باشید. به راحتی می توانید دریل شارژی را در هر مکانی مورد استفاده قرار دهید. اما بزرگترین عیب این دستگاه سنگین بودن آن و عدم مانور مناسب به وسیله آن می باشد. پیچ گوشتی شارژی با دریل شارژی و دریل تفاوت دارد.

از نظر اندازه  شبیه پیچ گوشتی متوسط است که وزن سبکی دارد.حمل و نقل و کار با آن راحت است و توسط یک دست به راحتی می توانید با آن کار انجام دهید. با سرهای متفاوت پیچ گوشتی شارژی می توانید پیچ های مختلف را سفت و شل کنید. به نقاط خاص و مشکل به راحتی دست پیدا کنید.

  • گشتاور و قدرت

هر دو نوع ابزارها قدرتی تقریبا برابر دارند.  هر دو گشتاور کافی برای انجام فعالیت ها دارند. از باتری 18 یا 10 ولتی استفاده می کنند که برای اکثر کارهای خانگی کارآمد است.

  • هزینه

پیچ گوشتی شارژی ارزانتر از دریل شارژی ها هستند. با این حال آنها برای کاربری های خاصی استفاده می شوند. پیچ گوشتی ها ابزارهای مناسب برای کارهای قدرتمند هستند.

 

مزایای پیچ گوشتی نسبت به دریل شارژی

یکی از مهمترین ویژگی هایی که پیچ گوشتی شارژی نسبت به دریل شارژی دارد اندازه کوچک آن است که می توانید آن را در مکانهای محدود مورد استفاده قرار دهید. می توانید با استفاده از سرهای متفاوت از پیچ گوشتی  در زاویه های متفاوت و سخت استفاده کنید. در زمان کار با چوب و مواد نرم نیاز به فشار زیادی برای کار ندارید.

پیچ گوشتی شارژی به دلیل استفاده از موتورهای کوچک وزن سبک تری دارد و حمل و نقل آن آسان است. یک ابزار مناسب برای  کاربرانی است که دارای مشکلات جسمی مانند آرتریت هستند  می باشد.

مزیت دریل نسبت به پیچ گوشتی

دریل ها دارای موتورهای بسیار قوی هستند که به آنها اجازه فعالیت در مواد سختی مانند چوب، فلزات یا حتی بتن را می دهد. از دریل ها می توانید برای پرداخت، سنباده زدن، هم زدن رنگ و حتی تمیز کردن زهکشی ها با لوازم جانبی استفاده کنید.

می توانید پیچ های فرسوده و خورده یا آسیب دیده را مانند پیچ های سالم  در زمان بازسازی و یا نوسازی به راحتی خارج کنید. و این  تنها مزیت پیچ گوشتی شارژی نسبت به دریل ها است.

باتری دریل شارژي

  بررسی طول عمر باتری پیچ گوشتی با دریل شارژی

قبل از مقایسه طول عمر باتری پیچ گوشتی شارژی  و دریل شارژی، باید به این نکته توجه داشته باشید  که در هر دو ابزار برقی از باتری لیتیوم یونی استفاده می شود. این باتری ها در بسته بندی های کوچک هستند و می توانند چندین بار شارژ شوند. ولتاژ و درجه آمپر ساعت دو بخش حیاتی است که در زمان خرید ابزار برقی شارژی باید مورد توجه قرار بگیرد. زیرا این بخش معین می کند که یک ابزار چه مدت شارژ می تواند در زمان کار در خود نگهداری کند.

  • ولتاژ باتری

این بخش به  سازنده و تولید کننده ابزار بستگی دارد. به عنوان یک شاخص کلی می تواند در بررسی طول عمر باتری مورد توجه قرار بگیرد. محل قرارگیری باتری در پیچ گوشتی شارژی  نشان دهنده  این است که باتری چگونه شارژ می شود و  طول عمر چه اندازه می تواند باشد.

mojtaba
ارسال دیدگاه